دانشگاه پادوا

آشنایی با دانشگاه پادوادانشگاه پادوا در شهر پادوا و منطقه Veneto واقع شده است.

این دانشگاه در سال ۱۲۲۲ تاسیس شده و بعد از بولونیا قدیمیترین دانشگاه ایتالیا و پنجمین دانشگاه قدیمی فعال در جهان است.

این دانشگاه دارای بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو بوده که از این تعداد۲۶۵۴ نفر دانشجوی بین المللی محسوب می شوند.

این دانشگاه در رتبه بندی QS رتبه ۲۴۲ را دارا میباشد.

https://www.topuniversities.com/universities/universita-di-padova

این دانشگاه از ۳۲ دپارتمان و ۸ کالج تشکیل شده است و دارای ۴۳ مرکز تحقیقاتی می باشد.

که سالانه مبلغ ۶۰ میلیون یورو را صرف تحقیقات علمی می کند.

این دانشگاه عضو شبکه تحقیقاتی دانشگاهی که به نام Coimbra Group میباشد که از دانشگاههای Oxford, Cambridge, Heidelberg, Salamanca, Jena, Leuven and Leiden تشکیل شده است.

تدریس پزشکی در این دانشگاه از سال ۱۲۵۰ میلدی آغاز شد در سال ۱۵۹۵ سالن تشریح معروف این دانشگاه تاسیس شد که در آن علم تشریح تدریس می شد.

padua

 

کتاب مطالعات آناتومی Andreas Vesalius اناتومیست باعث تاسیس اتاقهای تشریح در دانشگاههای اروپا شد.

همچنین ویلیام هاروی از فارغ التحصیلان این دانشگاه بود که برای اولین بار عملکرد قلب و گردش عمومی خون را به طور کامل توضیح داد.

کورس پزشکی به زبان انگلیسی شش سال ۳۶۰ واحد دانشکده پزشکی این دانشگاه در رنکینگ CENSIS جایگاه چهارم را دارد این دانشگاه از سال ۲۰۱۹ در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشجو پذیرفت.

نمرات آخرین نفر قبول شده در سال ۲۰۱۹ ۴۸ ۲۷.۵ ۲۰۲۰ سال در ظرفیت این رشته در سهمیه اروپایی ۴۳ نفر و در سهمیه غیر اروپایی ۲۰ نفر می باشد.

در سال اول دانشجویان دروس بیو شیمی ، فیزیک پزشکی ، زیست مولکولی و مطالب پایه از فعالیتهای بالینی شامل اخلق پزشکی، روانشناسی ، نحوه گرفت شرح حال بیمار و جمع آوری اطلعات در سال دوم آناتومی و فیزیولوژی و همچنین مباحث پایه ای از ایمنولوژی و عفونی و درس نورولوژی شامل آناتومی، فیزیولوژی و عکسبرداری همچنین درس آمارزیستی سال سوم شامل مکانیسم بیماریها ، فارماکولوژی و آشنایی با تجهیزات تشخیصی سال چهارم و پنجم بر پایه آموزش مهارتهای بالینی و بیمارستانی خواهد بود و دروس مربوط به بهداشت محیط سال ششم تمرکز بیشتر بر فعالیتهای بیمارستانی و کلینیکال است و پایان نامه

دانشگاه پادوا